لوگو تکویندوز
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

پنجره دوجداره آلومینیومی بهتر است یا UPVC ؟

فهرست مطالب

 • پنجره های آلومینیومی یا UPVC؟: مزایا، معایب و کدام بهترین است؟

  هنگام انتخاب پنجره برای خانه باید موارد زیادی را در نظر بگیرید. در حالی که بسیاری از افراد بر روی نوع شیشه و سبک تمرکز می کنند، فریم هایی که انتخاب می کنید به همان اندازه مهم هستند. انتخاب قاب می تواند بر استحکام، امنیت و عملکرد حرارتی پنجره های جدید شما تأثیر بگذارد. آلومینیوم و یو پی وی سی دو مورد از محبوب ترین انتخاب ها برای قاب پنجره هستند. هر دو قاب دارای مزایا و معایب منحصر به فرد خود هستند. با این حال، فریم های آلومینیومی محبوب ترین انتخاب هستند.

  درباره قیمت پنجره دوجداره آلومینیومی و قیمت پنجره دوجداره یو پی وی سی UPVC بیشتر بدانید

   

  ویژگی های پنجره آلومینیومی و upvc

   

  از برخی جهات، UPVC و آلومینیوم بسیار مشابه هستند. آنها ویژگی های زیر را به اشتراک می گذارند:

  • سازگار با محیط زیست: هر دو UPVC و آلومینیوم دارای طول عمر بسیار طولانی هستند. UPVC را می توان تا هفت بار بازیافت کرد و طول عمر آن ۱۴۰ سال است و آلومینیوم با حداقل پردازش بسیار قابل بازیافت است.
  • کم هزینه: اگرچه آلومینیوم قیمت بالاتری نسبت به UPVC دارد، اما هر دو هنوز مواد نسبتاً ارزانی هستند. فریم های آلومینیومی ممکن است دارای قیمت بالاتری باشند، اما این در مقایسه با پنجره های ترمال بریک چیزی نیست.
  • بهره وری انرژی: پنجره های آلومینیومی به لطف ترمال بریک های هوشمندانه در قاب، بازده حرارتی عالی را ارائه می دهند. پنجره های سه جداره یا دو جداره در هر دو ماده بسیار کارآمد هستند.
  • مقاوم در برابر آب و هوا: UPVC برای آب و هوای ایران کاملاً مناسب است و مواد آلومینیومی با رنگ پودری نیز در برابر خوردگی و اثرات آب و هوا مقاومت خواهند کرد. UPVC و آلومینیوم نیز بر خلاف چوب هرگز پوسیده نمی شوند.
  • طیف گسترده ای از رنگ ها: UPVC در طیف گسترده ای از رنگ ها موجود است و فریم های آلومینیومی را نیز می توان با رنگ های پودری و آنادایز سفارشی رنگ آمیزی کرد – بنابراین می توانید هر دو نوع قاب را در خانه خود ترکیب کنید.

  پنجره‌های آلومینیومی یا UPVC زیادی در طیف فوق‌العاده محصولات ما وجود دارد، بنابراین ما از مزایا و معایب هر کدام به خوبی آگاه هستیم. انتخاب پنجره ها می تواند یک چالش باشد، اما ما مشتریان خود را به سمت انتخاب درست راهنمایی می کنیم.

  پیدا کردن پنجره های مناسب می تواند بسیار دشوار باشد زیرا همیشه یک محصول با کیفیت می خواهید. ما انواع بسیاری از پنجره ها، درها و پنجره ویلایی را در ایران نصب می کنیم.

  هنگامی که با ما تماس بگیرید ، تیم با استعداد ما را در حال فعالیت در نصب پنجره های UPVC یا آلومینیومی خود خواهید دید .

  درباره پنجره دوجداره و قیمت پنجره دوجداره بیشتر بدانید

  پنجره آلومینیومی یا upvc ؟

  چه زمانی  UPVC را در برابر  پنجره های آلومینیومی انتخاب کنید؟

   

  UPVC یک گزینه فوق العاده برای انواع پنجره ها است. بهترین زمان برای انتخاب متریال UPVC برای پنجره ها زمانی است که پروژه شما با معیارهای زیر مطابقت داشته باشد:

  • تاسیسات بزرگ: UPVC بسیار ارزان است. با توجه به تفاوت هزینه ها، پنجره های UPVC زمانی که تعداد زیادی پنجره مناسب دارید، گزینه بسیار بهتری هستند. 
  • مناطق پر سر و صدا: سر و صدا از طریق UPVC به راحتی عبور نمی کند. ویژگی های غیر رسانایی مفید UPVC آن را برای جذب امواج صوتی ایده آل می کند.
  • مناطق ساحلی: اگرچه پنجره های آلومینیومی با روکش پودری ضد زنگ هستند، قاب های UPVC در شرایط سخت بسیاری از مناطق ساحلی عملکرد بهتری دارند.

  به طور کلی، UPVC بسیار قابل اعتماد است و می تواند یک ماده عالی برای هر دو پنجره و درب باشد. UPVC زمانی بهترین است که بخواهید نتیجه ای مقرون به صرفه و قابل اعتماد داشته باشید.

  زمان انتخاب پنجره upvc در برابر پنجره آلومینیومی ترمال بریک

  زمان انتخاب پنجره آلومینیومی در مقابل UPVC

   

  آلومینیوم یکی دیگر از مواد درخشان است که برای پنجره ها ایده آل است. ملاحظات زیر ممکن است شما را به سمت پنجره های آلومینیومی بر خلاف UPVC سوق دهد:

  • زیبایی شناسی: اگر با وجود هزینه ها به ظاهر نصب خود اهمیت می دهید، پنجره های آلومینیومی همیشه بهترین انتخاب هستند.
  • جداکننده های اتاق: مواد آلومینیومی برای پنجره ها گزینه بسیار خوبی برای تقسیم کننده های داخلی اتاق هستند که در آن عایق کاری اهمیتی ندارد.
  • قاب‌های باریک: قاب‌های آلومینیومی معمولاً بسیار نازک‌تر از UPVC هستند، که آنها را برای پنجره‌های ثابت که در آن دید مهم است، ایده‌آل می‌کند.

  به طور کلی، آلومینیوم یک نوع پنجره فوق العاده قوی و بسیار بادوام است که مزیت اصلی آن زیبایی شناسی است – اشکال اصلی هزینه های مربوط به آن است.

  پنجره های آلومینیومی چقدر گران تر هستند؟

   

  آلومینیوم همیشه گرانتر از UPVC است. پنجره های آلومینیومی حدود ۴۵۰۰۰۰۰ تا ۶۸۰۰۰۰۰ تومان قیمت دارند، در حالی که پنجره های UPVC بین ۳۲۰۰۰۰۰ تا ۴۱۰۰۰۰۰ تومان قیمت دارند. بنابراین، پنجره‌های آلومینیومی معمولاً ۳۰ تا ۴۰ درصد گران‌تر از پنجره‌های UPVC هستند.

  با این حال، بسیاری از چیزها می توانند بر این هزینه تأثیر بگذارند – به این معنی که نصب UPVC در برخی موارد ممکن است هزینه بیشتری نسبت به نصب آلومینیوم داشته باشد. گزینه هایی مانند شیشه، اتمام قاب و سایر ویژگی های خاص با هزینه اضافی برای هر دو همراه است.

   

  درباره  تفاوت قیمت پنجره دوجداره آلومینیومی با upvc بیشتر بدانید

   

  چگونه می توانم هزینه ها را کاهش دهم؟

   

  اگر قیمت یک فاکتور است، می‌توانید به راحتی نصب پنجره‌های آلومینیومی را انتخاب کنید تا هزینه‌ها را کاهش دهید، بدون هیچ یک از موارد اضافی یا سفارشی، اگر قلبتان روی آلومینیوم است. از طرف دیگر، می‌توانید نصب UPVC را با امکانات اضافی تقویت کنید و در مجموع با هزینه‌ای مشابه تولید کنید.

  پنجره های آلومینیومی یا UPVC، کدام بهترین است؟

  هر دو عالی هستند! پنجره های آلومینیومی همیشه کمی بیشتر از UPVC قیمت دارند، اما قیمت پنجره ها به کنار، تفاوت کمی از نظر عملکرد آنها وجود دارد. برخی از مردم فکر می کنند که زیبایی شناسی آلومینیوم بهتر است، اما پنجره های UPVC یا آلومینیومی هر دو متریال برتر برای پنجره های جدید یا جایگزین هستند.

  ما در راهنمایی مشتریان خود به سمت انتخاب پنجره مناسب برای نیازهایشان تخصص داریم، بنابراین می توانید مطمئن باشید که مواد مناسب برای پروژه شما را در هر منطقه  پیدا خواهیم کرد. برای شروع پروژه نصب پنجره لطفا با ما تماس بگیرید و قیمت پنجره های آلومینیومی یا UPVC جدید خود را رایگان و سریع دریافت کنید.

   

  کدام بادوام تر است، یو پی وی سی یا آلومینیوم؟ 

   

  فریم های آلومینیومی بسیار قوی تر از یو پی وی سی هستند. این استحکام برتر امکان استفاده از قاب بسیار نازک‌تری را فراهم می‌کند که ممکن است در الزامات طراحی خاص مطلوب باشد. افزایش استحکام آلومینیوم همچنین از استفاده از پانل های شیشه ای بزرگتر پشتیبانی می کند که مناسب پروژه هایی است که خواهان پنجره های بزرگ با پوشش کمتر هستند. آلومینیوم در دوام کلی از uPVC بهتر عمل می کند، با طول عمر بالای ۲۰ سال، در حالی که آلومینیوم دارای طول عمر بالای ۴۵ سال است.

  کدام پنجره برای خانه مناسب است؟

   

  انتخاب بین پنجره های آلومینیومی و یو پی وی سی برای یک خانه به عواملی مانند بودجه، سبک، دوام و بهره وری انرژی بستگی دارد. پنجره های یو پی وی سی مقرون به صرفه، کم مصرف و کم هزینه هستند اما ممکن است به اندازه آلومینیوم بادوام نباشند. 

  پنجره های آلومینیومی قوی، بادوام و مقاوم در برابر آب و هوا هستند اما گران تر و کم مصرف تر از یو پی وی سی هستند. در نهایت، بهترین پنجره به ترجیحات و الزامات فردی بستگی دارد.

   

  نتیجه گیری uPVC در مقابل آلومینیوم

   

  به جرات می توان گفت که هر دو پنجره یو پی وی سی و آلومینیومی مزایا و معایب خود را دارند و نمی توان گفت که یکی بهتر از دیگری است. وقتی نوبت به تصمیم‌گیری در مورد پنجره‌های دارایی شما می‌رسد، توصیه می‌کنیم پنجره‌هایی را انتخاب کنید که به بهترین وجه با اولویت‌ها و ترجیحات شخصی شما مطابقت دارند. فاکتورهای زیادی وجود دارد که باید در نظر گرفت، بحث در مورد اینکه کدام ماده بهتر است، احتمالا هرگز به وضوح قطعی نخواهد رسید. 

  توصیه می کنیم که اگر هنوز در تلاش برای تصمیم گیری در مورد انتخاب پنجره خود هستید، باید همین امروز با تیم دوستانه ما در تکویندوز تماس بگیرید . شما می توانید درخواست کنید، در مورد کسب و کار ما پرس و جو کنید، یا به سادگی با یکی از کارشناسان پنجره ما در مورد کارهایی که ما می توانیم برای شما و دارایی شما انجام دهیم چت کنید. 

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  پنجره دوجداره آلومینیومی بهتر است یا UPVC ؟
  محمد غلام نژاد

  محمد غلام نژاد

  محمد غلام نژاد هستم سی و سه سالمه،سالهاست که در صنف درب و پنجره هستم به خاطر علاقه زیادی که از بچگی به کامپیوتر و طراحی داشتم،این سایتو طراحی کردم تا بتونم با انتشار مطالب کاربردی صنف درب و پنجره رسالت خودمو انجام بدم و کمکی هر چند کم به هموطنانم بکنم
  ارسال نظر

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.