لوگو تکویندوز
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

پنجره دوجداره چیست و چه کاربردی دارند؟

فهرست مطالب

 • پنجره دوجداره چیست و چه کاربردی دارند؟

  پنجره دوجداره به پنجره ای می گویند که شیشه هایی دو لایه دارند،آنها دارای کاربرد،مشخصات و مزایای متعددی هستند

  چند سالی است که به کمک پیشرفته علم و تکنولوژی، نوع جدیدی از پنجره مرسوم به پنجره دوجداره وارد بازار شده که آسایش و آرامش بی‌نظیری را برای ساکنین آپارتمان‌ها در محله‌های شلوغ به ارمغان آورده است. پنجره‌های دوجداره در واقع، نوعی عایق صوتی و حرارتی هستند که به میزان قابل توجهی از هدر رفت انرژی و انتقال صدا در ساختمان جلوگیری می‌کنند.

  بررسی و تحقیق درباره پنجره های دوجداره

  پنجره ها یکی از شاخص های مهم بهره وری انرژی یک ساختمان هستند و از دهه های گذشته تاکنون تحقیقات گسترده ای انجام شده است. این مقاله عملکرد فن‌آوری‌های مختلف پنجره را بررسی می‌کند که ویژگی‌های فیزیکی و نوری پنجره‌های سنتی و فناوری‌های پنجره پیشرفته را پوشش می‌دهد. در فناوری‌های پنجره، یکی از مهم‌ترین پارامترها، مقدار عبور حرارتی آن یا به نام U -value است. در این مقاله به رابطه بین پارامترهای فیزیکی و نوری انواع مختلف پنجره ها و U آن می پردازیم.-ارزش. علاوه بر این، این مقاله همچنین طیف گسترده ای از اطلاعات، از جمله شکاف های تحقیقاتی در فناوری های پنجره را در اختیار خوانندگان علاقه مند قرار می دهد. در میان نتایج اصلی، ما دریافتیم که، اگرچه پیشرفت‌های متعددی در این زمینه در دهه گذشته حاصل شده است، تحقیقات بیشتری برای توسعه فناوری‌های پنجره‌ای مورد نیاز است که نه تنها دارای خواص عایق بالایی هستند.

  پنجره دوجداره چیست؟

   پنجره دوجداره چیست؟

   

  پنجره دوجداره به پنجره ای اطلاق می شود که دارای دو جداره شیشه ای باشد. جزء اصلی پنجره واحد آب بندی شده دو جداره است که به عنوان واحد شیشه ای عایق (IGU) نیز شناخته می شود که در یک قاب از UPVC، آلومینیوم یا ترمال بریک قرار می گیرد.

  IGU از دو ورقه شیشه ای تشکیل شده است که توسط یک فریم جداکننده از هم جدا شده اند تا یک شکاف هوایی ایجاد کنند که با یک گاز عایق پر شده است. کمی شبیه یک ساندویچ نان شیشه ای با پر از هوا.

  مزیت اصلی شیشه های دوجداره عایق حرارتی است – برای حفظ گرما در یک اتاق و در عین حال جلوگیری از ورود هوای سرد از بیرون به منظور صرفه جویی در مصرف انرژی اتاق.

  پنجره‌های دوجداره چنان تفاوتی در بهره‌وری انرژی ایجاد می‌کنند که مقررات ساختمان در سال ۲۰۰۲ تنظیم شد، به این معنی که همه پنجره‌های جایگزین باید دارای حداقل درجه دو جداره C باشند – مگر اینکه ملک یک ساختمان فهرست‌شده یا در منطقه حفاظت‌شده باشد.

  در مقایسه با در و پنجره‌های قدیمی که اغلب از پروفیل آهن تولید شده و اضافه بر بار زیادی که بر ساختمان تحمیل کرده و به مرور زمان نیز تحت تاثیر شرایط آب و هوایی دچار زنگ‌زدگی می‌شوند، پنجره دوجداره، با پروفیل‌های یو پی وی سی هم اکنون وارد بازار شده‌اند. آن­ها مقاومت بالایی در برابر تغییرات آب و هوایی دارند و بسیار باکیفیت هستند. از این رو، در حال حاضر در بیشتر ساختمان­سازی‌ها از این پنجره‌ها به عنوان عایق مناسبی برای عدم ورود صدا به داخل و هدر رفته انرژی استفاده می‎شود.

  چه کسی پنجره دوجداره را اختراع کرد؟

   

   

  شاید یادآوری زمان قبل از پنجره دوجداره سخت باشد، زیرا امروزه اکثر خانه‌ها پنجره‌های خود را ارتقا داده‌اند تا مصرف انرژی بیشتری داشته باشند. اما، روزی روزگاری، همه ما در خانه‌هایی زندگی می‌کردیم که پنجره‌های سرد و لرزان داشت.

   

  ادعاهای مختلفی در مورد اینکه چه کسی برای اولین بار پنجره های دوجداره را آزمایش کرد وجود دارد، اما به طور کلی تصور می شود که اسکاتلندی ها اولین کسانی بودند که در دوران ویکتوریا اینکار را کردند. افزودن یک شیشه دوم به پنجره های موجود خود برای جلوگیری از عناصر خشن اسکاتلندی. اگر چه، اشاره شده است که رومی ها نیز سیستم حفظ حرارت خود را داشتند.

   

  از نظر تجاری، پنجره دوجداره در ایالات متحده در سال ۱۹۳۰ توسط CD Haven “اختراع” شد و بعداً توسط یک شرکت شیشه ای اوهایو به عنوان “Thermopane” ثبت شد. پس از این، در دهه ۵۰، پنجره های دو جداره شروع به فیلتر کردن خانه های آمریکایی ها کرد.

   

  در سال ۱۳۸۳ ، تهران، تکویندوز زندگی خود را با فروش نسخه ای از شیشه های ثانویه آلومینیومی آغاز کرد. در سال ۱۳۸۹ زمانی که اولین محصول پنجره دوجداره آلومینیومی خود را توسعه دادیم. در سال ۱۳۹۲، پنجره دوجداره یو پی وی سی ما ساخته شد و این به سرعت به پنجره انتخابی برای مردم تبدیل شد.

  قیمت پنجره ضد صدا با قیمت مناسب

  ویژگی های پنجره دوجداره

   

  این نوع پنجره‌ها، از شیشه‌هایی با فریم UPVC که دو جداره هم هستند تولید می‌شوند. در واقع یو پی وی سی یک جایگزین برای آلیاژهای غیر فلزی و فلزی محسوب می‌شود که در تهیه درب و پنجره از آن کمک می‌گیرند. از ویژگی‌های مهم در و پنجره‌هایی که با upvc ساخته می‌شوند، می‌توان به مقاومت بسیار بالا در برابر تغییرات جمعی، سبکی و همچنین عدم اشتغال پذیری اشاره کرد.

  ساختار اصلی پنجره‌های یو پی وی سی بر اساس شیشه دوجداره‌ای است که در آن به کار می‌رود. در این نوع پنجره‌ دو جداره، دو یا چند لایه شیشه با نوار اسپیسر که سرتاسر آن چسبیده می‌شود از همدیگر جدا شده و فضای بین شیشه‌های چند جداره با گاز آرگون، هوا یا SF6  پر می‌شود.

  اسپیسرها، در بیشتر مواقع از آلومینیوم تولید می‌شوند که درون آن‌ها به کمک ماده سیلیکا ژل که در واقع نوعی رطوبت‌گیر است پر شده و منجر می‌شود تا رطوبت بین شیشه‌ها باقی نماند.

   

  مزایای پنجره دوجداره

   

  پنجره‌های دوجداره، دارای مزایای بسیار زیادی هستند که برخی از مهمترین آن‌ها عبارتند از:

  • شکستن دو لایه شیشه، نیازمند انرژی و فشار بسیار زیادی است. از این رو انواع پنجره‌ دوجداره، دارای امنیت بسیار بالایی هستند.
  • فضای بین شیشه‌ها که با گاز آرگون پر می‌شود، در واقع یک عایق حرارتی تشکیل می‌دهد و در برابر خروج گرما از داخل به بیرون ساختمان ممانعت به عمل می‌آورد. شیشه‌های دوجداره در فصل سرد از خروج گرما و در فصل گرم از ورود آن به داخل ساختمان جلوگیری خواهند کرد.
  • نصب شیشه دوجداره، باعث جلوگیری از هدر رفتن انرژی و هزینه‌های مربوط به آن می‌شود.
  • این پنجره علاوه بر اینکه نوع عایق حرارتی به حساب می‌آید باعث جلوگیری از ورود آلودگی صوتی به داخل ساختمان هم می‌شود. در واقع شیشه‌های دوجداره باعث از بین رفتن صدا و ایجاد محیطی آرام برای ساکنین ساختمان خواهد شد.
  • پنجره‌ دوجداره بسیار راحت تمیز می‌شود و نیازی به رنگ‌آمیزی نخواهد داشت.
  • گرد و غبار در پنجره­های دوجداره به هیچ وجه نفوذ نخواهند کرد و مقاومت بسیار بالایی در برابر نفوذ آب دارند.
  • پنجره­های یو پی وی سی دوجداره، در برابر تغییرات آب و هوایی مقاومت بالایی دارند و به هیچ‌وجه تغییر شکل نخواهند داد.
  • استفاده از پنجره­های UPVC باعث کاهش هزینه‌های مربوط به گرمایش و سرمایش ساختمان می‌شود و در نتیجه از نظر اقتصادی به‌صرفه هستند.
  • این محصولات، به صورت کامل آب بندی شده‌ که باعث عدم نفوذ آب به داخل آن‌ها در زمان بارندگی شدید می‌شود.
  • درز بندی پنجره‌ها، مانع از ورود گرد و غبار به داخل ساختمان خواهد شد.
  • پنجره‌ها در برابر اشعه ماورا بنفش مقاومت بسیار زیادی دارند و از انتقال آن به فضای داخل ساختمان جلوگیری خواهند کرد و همچنین باعث حذف اثرات مخرب این اشعه می‌شوند.
  • عمر بالا و پایداری این محصول، باعث شده تا بتوانید پس از تخریب و نوسازی به صورت مجدد از پنجره‌های دوجداره استفاده کنید که این مورد یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد پنجره‌های دوجداره محسوب می‌شود.
  • از دیگر مزایای انواع پنجره دوجداره، می‌توان به غیر قابل اشتعال بودن آن اشاره کرد. علاوه بر این در برابر خورندگی موادی نظیر اسیدها و بازها و سایر مواد شیمیایی و همچنین پوسیدگی مقاومت بالایی دارند.
  • پنجره­های دوجداره از نظر اقتصادی مقرون­به­صرفه هستند.

   

  مقایسه پنجره های دوجداره

  در مقایسه پنجره های دوجداره با هم می توانیم نتیجه گیری کنیم که کدام پنجره دوجداره را انتخاب نماییم ما در پست های مختلفی اینکار را برای شما کرده ایم و در زیر لیست این پست ها را برایتان قرار داده ایم

  اجزای پنجره دوجداره

   

  پنجره های دوجداره از اجزای مختلفی تشکیل میشوند که از مهم ترین اجزای اونها می تونیم به موارد زیر اشاره نمود:

   

  • پروفیل
  • شیشه
  • یراق آلات
  • تقویت کننده یا گالوانیزه(برای پنجره های دوجداره upvc)
  • کانکتور
  • نگهدارنده یا زاماک
  • لاستیک های آبندی

   

  در مورد اجزای پنجره دوجداره و عوامل موثر بر کیفیت آن را بشناسید بخوانید

  انواع پنجره دوجداره

  انواع پنجره دوجداره

  مدل های گوناگونی از انواع پنجره دوجداره و جود دارد که با پروفیل های آلومینیومی،ترمال بریک و یو پی وی سی ساخته و تولید میشن

  این مدل ها از جهات مختلف به دسته بندی های مختلفی تقسیم میشن، در ادامه چندتا از معروف ترین مدل ها رو واستون معرفی میکنیم

   

  مدل کشویی

   

  این مدل از پنجره دوجداره، به صورت ریلی باز و بسته می‌شود و این توانایی را دارد تا به صورت چپ بازشو یا راست بازشو طراحی و تولید شود. آنها دارای دو نوع تک ریل و جفت ریل است.

   

  مدل لولایی

   

  در این مدل پنجره، تنها از یک جهت و با کمک لولا باز و بسته خواهد شد. این یکی از محبوب‌ترین انواع در و پنجره­های دو جداره به حساب می‌آید که اکثر مردم اغلب از این پنجره استفاده می‌کنند.

   

  مدل فرانسوی با مولیون متحرک

   

  این پنجره، دارای مولیون متحرک است که در زمان باز شدن یکی از لنگه‌ها، مولیون هم همراه آن باز می‌شود. همچنین یکی از انواع کمیاب پنجره محسوب می‌شود که کارایی خاصی داراست.

   

  مدل فولکس واگنی

   

  در این مدل پنجره یو پی وی سی، پنجره‌ها، به صورت فولکس واگن باز و بسته خواهد شد. به این صورت که پنجره در زمان باز شدن، ابتدا به سمت داخل می‌آید و سپس در ریل مخصوصی که تعبیه شده قرار می‌گیرد. از این پنجره بیشتر برای ویلا‌ها استفاده می‌شود.

   

  مدل آکاردئونی

   

  در این مدل، در به صورت آکاردئون باز و بسته می‌شود. به این صورت که در زمان باز شدن پنجره دوجداره کلیه لنگه‌ها به یک طرف جمع خواهند شد و بر روی یک لنگه ثابت قرار می‌گیرند.

   

  مدل کمانی

   

  یکی از مدرن‌ترین انواع پنجره­های دوجداره، نوع کمانی محسوب می‌شود. استفاده از مدل کمانی چشم‌انداز بسیار وسیع و دل‌انگیزی برای اهالی داخل ساختمان به همراه خواهد شد.

   

  مدل محوری

   

  یکی از سخت­ترین مدل‌های این گروه، که نسبت به سایر انواع پنجره یو پی وی سی کمیاب‌تر نیز است، پنجره مدل محوری می‌باشد. باز و بسته­شدن پنجره­های دوجداره محوری بر روی یک محور قطری انجام می‌شود. آنها به دلیل زیبایی بسیار زیادی که دارند یک حالت مدرن به ساختمان می‌بخشند.

  خرید پنجره دوجداره

   

  در زمان خرید پنجره دوجداره، باید به یک سری از نکات بسیار مهم توجه کنید تا زمانی که به مراکز فروش می‌روید با دید کامل و آشنایی مناسب اقدام به خرید کنید.

  • شیشه‌های پنجره باید دارای استانداردهای لازم باشد و گاز آرگون به میزان کافی بین آن‌ها تزریق شده باشد.
  • نصب پنجره با رعایت اصول و استانداردهای دقیق، انجام پذیر است چرا که در غیر این صورت باعث هدر رفتن انرژی ساختمان می‌شود.
  • نوع خوب این محصول بایستی خوبی عایق‌بندی شده باشد. چرا که تنها در این حالت است که می‌تواند آرامش و آسایش را برای ساکنین ایجاد کند.
  • یراق آلات پنجره، باید با در نظر گرفتن وزن سنگ‌ها و همچنین کارایی خریداری شود.
  • شیشه پنجره، باید کاملا از نوع صنعتی تهیه شود. چرا که شیشه‌هایی که در شیشه­بری‌ها پیدا می‌شود به به هیچ وجه مناسب این نوع پنجره‌ها نیستند.
  • نصب پنجره دوجداره UPVC باید توسط متخصصین و نصاب‌های حرفه‌ای صورت بپذیرد.
  • نوع پروفیل‌ها باید متناسب با جغرافیا و شرایط آب و هوایی محیطی سازگار باشد و از استانداردهای لازم برخوردار باشند.

  قیمت پنجره دوجداره

   

  قیمت پنجره دوجداره دارای تنوع زیادی است. عوامل بسیار زیادی هستند که می توانند در قیمت آن تاثیر گذار باشند که به مهمترین آنها اشاره خواهیم کرد:

  • هرچه تعداد و سایز پنجره‌های یو پی وی سی بزرگ‌تر باشد، قیمت آن‌ها نیز به مراتب زیادتر خواهد شد؛ ولی بعضی از تولید کنندگان در صورت خرید عمده به خریداران تخفیف‌های ویژه‌ای خواهند داد. از این رو می‌توانید محصولات را با قیمت کمتری خریداری کنید.
  • قاب پنجره از متریال‌هایی مثل پی وی سی، آلومینیوم و چوب تولید می‌شود که از بین آنها UPVC رایج‌ترین و ارزانترین قابی است که مقاومت بسیار زیادی در برابر عوامل محیطی و شرایط جغرافیایی مثل آب و هوا برخوردار می‌باشد.
  • مدل پنجره UPVC هم در قیمت آن تاثیر گذار خواهد بود. در بازار انواع بسیاری از این مدل‌ها دیده می‌شود که هر یک دارای قیمت متفاوتی هستند.
  • نصب پنجره‌ دو جداره نیز به صورت جداگانه دارای هزینه است که بر قیمت پنجره می‌افزاید.
  • شیشه دوجداره با توجه به نوع، جنس ساخت و نوع برندی که دارد از قیمت‌های متنوعی برخوردار است.
  • یراق‌آلات با کیفیت و استاندارد قیمت بالاتری نسبت به سایر یراق آلات خواهند داشت که بر قیمت فروش پنجره دوجداره تاثیر خواهد گذاشت.
  ادامه مطلب
  قیمت درب و پنجره دوجداره (UPVC) یو پی وی سی ۱۴۰۳

  قیمت درب و پنجره دوجداره (UPVC) یو پی وی سی ۱۴۰۳

  ادامه مطلب
  قیمت پنجره آلومینیومی ترمال بریک لیفت اند اسلاید

  قیمت پنجره آلومینیومی ترمال بریک لیفت اند اسلاید

  کدام پنجره دوجداره بهتر است؟

   

  در مورد این سوال که کدام پنجره دوجداره بهتره باید بگم که پنجره دوجداره ای بهتره که بتونه نیاز های شمارو فراهم کنه و بهتر بدون پنجره به نیازهای مشتری بستگی داره مثلا اگه دنبال پنجره دوجداره ارزان قیمت هستید،پس پنجره upvc واسه شما بهتره و اگر دنبال پنجره ای با طول عمر بالا و زیبا هستید،پنجره دوجداره آلومینیومی برای شما بهتر است

  اگر به دنبال بهترین مارک یا برند هستید، در پنجره های upvc وین تک و ویستابست بهترین برندها هستند و در پنجره های آلومینیومی آکپا و آکرول برندهای معروفی به شمار میرن

  اگر بهترین پنجره دوجداره از نظر کارآیی مد نظر شماست، میتوان به پنجره های کشویی اشاره کرد، چون برای حرکت کردن فضایی را نمی گیرند و اگر به دنبال عایق بندب بهتر هستید باید پنجره های لولایی را انتخاب کنید

   

  درباره بهترین پنجره دوجداره کدام است؟ + بهترین برند و مارک بیشتر بدانید

  پنجره دوجداره چگونه کار می کند؟

   

   

  پنجره دوجداره با ایجاد یک شکاف هوا عمل می کند که در برابر انتقال حرارت بین دو منطقه دمایی مختلف (داخل و خارج) عایق می شود.

   

  دو صفحه شیشه در یک واحد (IGU) که ​​توسط یک نوار فاصله از هم جدا شده اند مهر و موم شده اند.

   

  فضای بین شیشه‌ها (معمولاً ۱۲-۶ میلی‌متر) یک شکاف هوایی ایجاد می‌کند که انتقال حرارت (گرم یا سرد) را با رسانایی کند می‌کند – گرما را به دام نمی‌اندازد، اما حرکت گرما را برای کاهش اتلاف گرما کاهش می‌دهد.

   

  از آنجایی که هوا نمی تواند در شکاف باریک بین شیشه ها به گردش درآید، همرفت هوا کند می شود و این امر انتقال حرارت را نیز کاهش می دهد.

  پنجره دوجداره چگونه اتلاف حرارت را کاهش می دهد؟

   

  پنجره دوجداره اتلاف حرارت را از طریق بالشتک حرارتی و عایق هوای موجود در واحد مهر و موم شده کاهش می دهد.

  با برخورد هوای سرد به جداره خارجی شیشه، صفحه شیشه دما را به لایه گاز آرگون منتقل می کند.

  گاز آرگون سرعت انتقال حرارتی به هوا را ۳۴ درصد کاهش می دهد و رسانش گرما را بین دو درجه حرارت متفاوت کند می کند.

  بنابراین، لایه آرگون اختلاف دمای کمتری را به صفحه داخلی شیشه منتقل می کند که در دمای متوسط ​​بین شیشه آرگون و اتاق باقی می ماند.

  به همین ترتیب، هنگامی که هوای گرم اتاق با شیشه داخلی برخورد می کند، گاز آرگون انتقال گرما را از داخل به بیرون کند می کند. و گرما در اتاق حفظ می شود.

  در یک واحد دوجداره، شیشه بیرونی و داخلی دارای دماهای متفاوتی خواهند بود.

  پنجره دوجداره چگونه صدا را کاهش می دهد؟

   

  صوت انرژی است که به صورت امواج مانند امواج روی دریا با ارتعاش مولکول های هوا و اجسامی که با آنها در تماس است حرکت می کند. هنگامی که امواج صوتی به شیشه برخورد می کند، شیشه در فرکانس موج صوتی می لرزد و ارتعاش را به مولکول های هوا در طرف دیگر شیشه منتقل می کند.

  همانطور که موج صوتی حرکت می کند، اجسام متراکم انرژی را جذب می کنند که فرکانس امواج را هنگام عبور کاهش می دهد. به همین دلیل است که اگر گوش خود را به دیوار بچسبانید، می توانید صحبت های مردم را از طرف دیگر بشنوید، اما اگر از دیوار فاصله بگیرید، نمی توانید آن را بشنوید.

  صدا ارتعاش موجی طولانی تری نسبت به نور دارد که به این معنی است که می تواند در گوشه ها خم شود (انعکاس) و مهار آن بسیار دشوارتر از نور است. اگر دریچه تراشه ای دارید، حتی اگر پنجره شما بسته باشد، باز هم می توانید سر و صدای زیادی بشنوید. همچنین به این معنی است که اگر مهر و موم ها در واحد دوجداره از کار بیفتند، صدای افزایش نشتی از پنجره را خواهید شنید.

  شیشه دوجداره با جذب مقداری انرژی و کاهش فرکانس ارتعاش هنگام انتقال از طریق شیشه و لایه گاز آرگون، نویز را کاهش می دهد. هنگامی که موج صوتی از سمت دیگر پنجره عبور می کند، موج صوتی کمی کاهش می یابد و نویز کمی آرام تر می شود.

  با این حال، کلید کاهش نویز تا حد ممکن این است که امواج و فرکانس های صوتی را هنگام عبور از یک ماده مختل کنند. این کار را می توان با ترکیب ضخامت های مختلف شیشه نزدیک به هم انجام داد

   پنجره دوجداره ضد صدا از یک پوشش لمینت ویژه اضافی برای جذب انرژی بیشتر امواج و کاهش فرکانس در هنگام عبور استفاده می کند.

  پنجره دوجداره چگونه ساخته می شود؟

   

  واحد مهر و موم (IGU) بخشی جدایی ناپذیر از پنجره دوجداره و بخشی است که مستعد خرابی است. اینجاست که کیفیت ساخت واقعا اهمیت دارد.


  یک واحد دو جداره با برش دو جداره شیشه به اندازه ایجاد می شود – تمام واحدهای تکویندوز با اندازه گیری ساخته شده اند. میله های اسپیسر به اندازه ای آماده می شوند که ماده خشک کننده داخل آن باشد.


  میله‌های فاصله‌گیر آلومینیومی قدیمی رسانای دما هستند و به عنوان پل‌های حرارتی عمل می‌کنند که سرما را از پنجره بیرونی به داخل منتقل می‌کنند. به همین دلیل است که لبه واحد شیشه همیشه نقطه ضعفی بوده است که در آن سردترین است. میله‌های جداکننده لبه گرم از فولاد ضد زنگ و پلی پروپیلن ترکیب شده‌اند که سرعت هدایت حرارتی پایینی دارد و این امر باعث کاهش اتلاف حرارت در لبه واحد مهر و موم می‌شود.


  یک شیشه با میله های فاصله در موقعیت قرار داده شده است. این از طریق محفظه پر از آرگون ما حرکت می کند و در حین حرکت، شیشه دوم دقیقاً در بالا فشار داده می شود و واحد را آب بندی می کند و آرگون را به دام می اندازد.


  ما واحدهای خود را توسط یک ربات در یک محفظه پر از آرگون می سازیم تا مطمئن شویم تنها چیزی که در واحد مهر و موم شده ما آرگون است. شرکت‌های دیگر دو سوراخ در قاب سوراخ می‌کنند و آرگون را با دست پمپاژ می‌کنند که می‌تواند واحد را با مخلوطی از هوا و آرگون پر کند. با سوراخ نکردن قاب، یکپارچگی ساختاری و مهر و موم هوای قاب را حفظ می کنیم.


  سپس دستگاه با یک درزگیر مبتنی بر قیر در اطراف لبه آب بندی می شود. درزگیر را در حالت مذاب می‌زنیم تا در صورت انجام این کار خم شود و یونیت در برابر هوا بماند.


  بلند کردن شیشه با دست فشار غیرضروری به شیشه وارد می کند که می تواند منجر به تاب برداشتن و نقص بینایی شود. ما واحدهای خود را به صورت مکانیکی مونتاژ می کنیم تا شیشه ها به طور یکنواخت با استفاده از مکنده بلند شوند تا اطمینان حاصل شود که هیچ بخشی از شیشه تحت فشار قرار نمی گیرد تا یکپارچگی و کیفیت حفظ شود.


  سپس واحد دو جداره برای مونتاژ در مواد قاب انتخابی آماده است.  مزایای شیشه دوجداره چیست؟

   

  انتقال حرارتی، بهره خورشیدی، نقطه شبنم، فرکانس صدا و رسانش – آنچه در واقعیت به معنای تمام این اطلاعات است این است که شیشه دوجداره:


  • سر و صدای خارجی بیشتری را از خانه خود دور نگه دارید
  • گرمای بیشتری را حفظ کنید و خانه خود را گرمتر نگه دارید
  • تراکم در پنجره های خود را کاهش دهید
  • مقدار انرژی را که برای گرم کردن خانه خود مصرف می کنید کاهش دهید
  • قبض انرژی خود را کاهش دهید
  • به ارزش خونه ات اضافه کن

  اگر به فکر ارتقای پنجره های خود هستید، تمام پنجره های ما به صورت سفارشی از طیف وسیعی از محصولات شیشه ای مختلف ساخته شده اند.


  اگر یک اتاق سرد اضافی دارید که نور نمی‌گیرد، اتاقی که بیش از حد آفتاب می‌گیرد، یا اتاق خوابی رو به جاده‌ای پر سر و صدا دارید – ما می‌توانیم پنجره‌ای عالی برای شما بسازیم.

   
   

  نتیجه‌گیری

  در این مقاله سعی کردیم در مورد پنجره دوجداره چیست و انواع مدل‌های مختلف آن به شما ارائه دهیم. همچنین با مزایای این محصول آشنا شدید و دریافتید که تا چه مقدار می‌تواند جلوی هدر رفتن انرژی و سر و صدا را بگیرد.

  بنابراین، اگر به دنبال فضایی هستید که بتوانید از آن لذت ببرید و خانه خود را به محیطی آرام تبدیل کنید، پس حتما خرید پنجره درخواستی را در اولویت قرار دهید. می توانید برای تهیه این محصولات، ضمن دریافت مشاوره از شرکت درب و پنجره دو جداره تکویندوز، سفارش پنجره دو جداره قیمت مناسب را نیز به آنان ارائه کنید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۴ رای
  پنجره دوجداره چیست و چه کاربردی دارند؟
  محمد غلام نژاد

  محمد غلام نژاد

  محمد غلام نژاد هستم سی و سه سالمه،سالهاست که در صنف درب و پنجره هستم به خاطر علاقه زیادی که از بچگی به کامپیوتر و طراحی داشتم،این سایتو طراحی کردم تا بتونم با انتشار مطالب کاربردی صنف درب و پنجره رسالت خودمو انجام بدم و کمکی هر چند کم به هموطنانم بکنم
  ارسال نظر

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.