لوگو تکویندوز
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

۷ مشکل رایج پنجره دوجداره و نحوه حل کردن آنها

فهرست مطالب

 • ۷ مشکل رایج پنجره دوجداره

  مشکلات پنجره به طرز شگفت آوری رایج است و فقط یک ناراحتی نیست. آنها می توانند ایمنی و کارایی انرژی خانه شما را به خطر بیندازند. صاحبان خانه ممکن است پنجره‌های معیوب را تشخیص ندهند تا زمانی که این مشکلات برجسته‌تر و از نظر بصری قابل توجه‌تر شوند. با این حال، مهم است که به دنبال مشکلات پنجره در خانه خود باشید قبل از اینکه باعث افزایش قبض برق شما شود یا امنیت خانواده شما را تهدید کند.

  بنابراین، اجازه دهید برخی از مشکلات کلی پنجره را بررسی کنیم و بررسی کنیم که آیا بهتر است آن پنجره معیوب را در خانه خود تعمیر یا تعویض کنید.

   

  بیشتر بدانید:قیمت پنجره دوجداره با ارزان ترین و بهترین برند مارک خوب در سال ۱۴۰۲

  مشکلات پنجره دوجداره

  ۷ مشکل رایج پنجره دوجداره

  1. مشکل در باز کردن پنجره

   پنجره ای که به سختی باز می شود یکی از رایج ترین مشکلات پنجره است که صاحبان خانه با آن مواجه می شوند. کثیفی و گرد و غبار می توانند جمع شوند و اصطکاک را هنگام باز کردن آنها افزایش دهند. از طرف دیگر، آسیب به یراق ها یا لنگه پنجره نیز می تواند مانع باز شدن صاف پنجره شود. تهویه و عملکرد پنجره ضروری است، اما پنجره ای که باز نمی شود نیز یک خطر ایمنی است. 

  1.   بخار کردن پنجره

   بخارگرفتگی پنجره می‌تواند ناشی از تراکم یا خرابی آب‌بند باشد. مشکل تراکم کمتر از خرابی آب بندی است. اگر بین شیشه رطوبت جمع شود، نشان دهنده شکستگی مهر و موم بین دو شیشه است. اگر درزگیر پنجره شکسته شود، پنجره دیگر مانع انتقال حرارت نمی شود و بازده انرژی خانه شما کاهش می یابد.

  درباره علت بخار زدن پنجره دوجداره چیست؟ بیشتر بدانید

  ۳. بهم ریختن رگلاژ پنجره 

   اگر باد را روی پنجره تشخیص داده اید، کولر یا بخاری شما اضافه کاری می کند تا دمای داخل را راحت نگه دارد. پنجره های کششی می تواند به دلیل خرابی درزگیر یا آسیب به قاب یا دیوار اطراف ایجاد شود. علت هر چه که باشد، پنجره های شما دیگر کارایی انرژی ندارند و احتمالاً نتایج را در قبض برق بعدی خود خواهید دید. اگر مطمئن نیستید که آیا نشتی هوا در پنجره خود دارید، مقاله ما را در مورد تشخیص نشتی پنجره بررسی کنید

  درباره علت بسته نشدن پنجره دوجداره چیست؟ بیشتر بدانید

  1.   پنجره هایی که در حال تاب برداشتن و پوسیدگی هستند

   تاب برداشتن و پوسیدگی از مشکلات رایج قاب پنجره های چوبی است. هنگامی که چوب رطوبت را جذب می کند، مواد منبسط و منقبض می شوند و در نتیجه شکل دائمی آن تغییر می کند. علاوه بر این، چوبی که آب را جذب کرده است در معرض خطر کپک زدن و در نهایت پوسیدگی قرار دارد. این می تواند ساختار خانه و سلامت خانواده شما را تهدید کند. اگر فریم‌های شما تاب می‌خورند، ممکن است متوجه صدای تق تق در هنگام برخورد باد با شیشه‌ها شوید.

  1.   پنجره شکسته

   پنجره های تک جداره استحکام گزینه های مدرن دوجداره را ندارند. اگر متوجه شکافی در شیشه پنجره خود شدید، باید فوراً اقدام به نصب پنجره جدید کنید، زیرا ممکن است ترک پیشرفت کند و منجر به شکستن شیشه شود.

  1.   نشت آب از طریق پنجره شما

   نشتی پنجره می تواند ناشی از خرابی درزگیر یا شکاف بین قاب و لنگه باشد. هنگامی که یک قاب پنجره پیچ می خورد، می تواند از بازشو جدا شود و در نتیجه شکافی ایجاد شود که آب می تواند وارد ملک شود. نشت آب از پنجره می تواند باعث کپک زدن و آسیب به کف شما شود و اگر درمان نشود، می تواند یکپارچگی ساختاری دیوار خشک اطراف پنجره را تحت تاثیر قرار دهد.

  1.   پنجره خانه قفل نمی شود

  اغلب از ما می پرسند که چه چیزی باعث می شود پنجره خانه قفل نمی شود؟ پاسخ این است که احتمالاً ناشی از شکسته شدن یک یا هر دو نگهدارنده  لنگه است. قفل نشدن پنجره یک نگرانی جدی ایمنی است و شما باید در اسرع وقت به دنبال مشاوره حرفه ای باشید.

  چرا ممکن است پنجره شما از کار بیفتد؟

   

  بنابراین، ما رایج ترین مشکلاتی را که صاحبان خانه با پنجره ها تجربه می کنند، می دانیم، اما در وهله اول چه چیزی باعث خرابی پنجره می شود؟

  سالخورده

  همانطور که پنجره ها خراب می شوند، بیشتر مستعد مشکلات در حال توسعه هستند. علاوه بر این، خانه های قدیمی اغلب دارای پنجره های تک جداره هستند و اغلب دارای قاب های چوبی هستند. متأسفانه پنجره‌های تک جداره به اندازه گزینه‌های دوجداره مدرن قوی نیستند و فریم‌های چوبی به دلیل ایجاد مشکلاتی در مورد جذب رطوبت بدنام هستند. 

  مکانیزم های شکسته

  عملکرد داخلی پنجره ها مانند یراق ها، دستگیره ها و لولا ها ممکن است با استفاده مکرر معیوب شوند. هنگامی که این مکانیسم ها شکسته می شوند، ارسی پنجره باز نمی ماند.

  نصب نادرست

  متأسفانه برخی از پیمانکاران برای برش گوشه ها در هنگام نصب شناخته شده اند. برای اطمینان از تکمیل کار با بالاترین استانداردها باید از مواد با کیفیت استفاده شود.

  قاب های آسیب دیده

  قاب‌های چوبی و آهنی که مستعد پوسیدگی، تاب برداشتن و هجوم موریانه‌ها هستند، می‌توانند باعث مشکلات متعدد پنجره شوند. نصب پنجره ترمال بریک از این خرابی جلوگیری می‌کند و آنها در بسیاری از روکش‌های چوب مانند برای هماهنگی با طراحی و سبک ملک موجود هستند.

   

  چگونه می توانید مشکلات پنجره را برطرف کنید؟

   

  بسته به مشکل پنجره ای که با آن مواجه هستید، گزینه هایی برای تعمیر پنجره دوجداره وجود دارد.

  آبندی مجدد پنجره:

  تعویض درزگیر پنجره و اعمال درزگیر جدید ممکن است مشکلات مربوط به نشت هوا و آب را حل کند.

  عایق کردن پنجره:

  برای کمک به عایق، می توان یک نوار متوقف کننده پیش نویس در امتداد قاب پنجره قرار داد.

  با این حال، اکثر گزینه های تعمیر پنجره تنها یک راه حل موقت ارائه می دهند، و بسیاری از صاحبان خانه ها تصمیم می گیرند پنجره های خراب را با گزینه های مدرن دوجداره کم مصرف جایگزین کنند .

  آیا زمان تعویض پنجره فرا رسیده است؟

   

  پنجره ها بخش مهمی از ایمنی خانه هستند و به گونه ای طراحی شده اند که از ما در برابر عوامل محافظت کنند. اگر پنجره‌های شما خراب شود، امنیت خانه‌تان به خطر می‌افتد و احتمالاً از طریق قبوض پرهزینه برق ضرر می‌کنید زیرا کولر یا بخاری شما برای حفظ دمای راحت تلاش می‌کند.

  انتخاب برای جایگزینی پنجره های خود با گزینه دو جداره قطعا ارزش کاوش را دارد. شیشه‌های دو جداره استحکام و دوام فوق‌العاده‌ای را فراهم می‌کنند و شکستن آن بسیار سخت است و امنیت بسیار خوبی را در برابر مزاحمان و آرامش خاطر را برای خانواده‌های جوان فراهم می‌کند. علاوه بر این، پنجره های دو جداره نصب شده با فریم های آلومینیومی ترمال بریک ، طول عمر بی نظیری را ارائه می دهند و از بسیاری از مشکلات رایج در گزینه های پنجره های قدیمی به دلیل ویژگی های مدرن خود جلوگیری می کنند.

  برخی از مزایای متعدد پنجره های دوجداره عبارتند از:

  • کاهش قبوض انرژی (تا ۶۰%)
  • افزایش امنیت
  • عایق بهتر و کنترل دما
  • کاهش سطوح تراکم
  • کاهش آسیب های داخلی
  • دوستدار محیط زیست
  • افزایش ارزش ملک

  درباره چگونه پنجره دوجداره را رگلاژ کنیم؟ بیشتر بدانید

  شیشه‌های دوجداره را می‌توان به راحتی در خانه‌های قدیمی‌تر نصب کرد، که معمولاً تنها یک روز طول می‌کشد تا تکمیل شود و می‌توان آن را با کمترین اختلال انجام داد.

  اگر می‌خواهید نصب پنجره‌های دوجداره را بررسی کنید ، با تیم تکویندوز تماس بگیرید تا در مورد بهترین انتخاب برای شما صحبت کنند. ما یک کسب و کار خانوادگی هستیم که در زمینه پنجره های دوجداره آلومینیومی ترمال بریک تخصص داریم. ما در این زمینه پیشتاز هستیم و در خدمت به جامعه پرث با طرز کار استثنایی و خدمات عالی به مشتریان افتخار می کنیم. بنابراین چه به دنبال مقاوم‌سازی یک ملک موجود باشید و چه در حال برنامه‌ریزی یک ساختمان جدید باشید، ما با شما و سازندگان شما برای ارائه محصولی با کیفیت همکاری خواهیم کرد.

   

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  ۷ مشکل رایج پنجره دوجداره و نحوه حل کردن آنها
  محمد غلام نژاد

  محمد غلام نژاد

  محمد غلام نژاد هستم سی و سه سالمه،سالهاست که در صنف درب و پنجره هستم به خاطر علاقه زیادی که از بچگی به کامپیوتر و طراحی داشتم،این سایتو طراحی کردم تا بتونم با انتشار مطالب کاربردی صنف درب و پنجره رسالت خودمو انجام بدم و کمکی هر چند کم به هموطنانم بکنم
  ارسال نظر

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.