لوگو تکویندوز
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

علت بخار زدن پنجره دوجداره چیست؟

فهرست مطالب

 • علت بخار زدن پنجره دوجداره چیست؟

  امروزه تقریبا برای تمام پنجره‌ها از شیشه دوجداره استفاده می‌شود. شیشه‌های دوجداره در مقایسه با شیشه‌های معمولی مزایای زیادی دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به عایق صوتی و حرارتی بودن اشاره کرد. البته در میان این مزایا معایبی هم وجود دارد که قابل چشم‌پوشی نیست. به عنوان مثال زمانی‌که لکه بخار یا عرق را روی شیشه می‌بینیم فورا دست به کار می‌شویم تا آن را تمیز کنیم.

  اما بعد از تمیز کردن متوجه می‌شویم که نه تنها بخار و لکه روی شیشه تمیز نشده، بلکه کمی کدرتر هم شده است. بخار کردن شیشه دوجداره اتفاق ناخوشایندی است و بعد از این اتفاق همه به دنبال راهی برای از بین بردن آن هستند. در این شرایط بسیاری از افراد تصمیم به تعویض پنجره می‌گیرند و بعضی دیگر هم اهمیتی به آن نمی‌دهند. در ادامه مطلب دلایل بخار کردن شیشه را برای‌تان توضیح می‌دهیم، پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

   

  دربارهقیمت پنجره دوجداره ارزان ترین و بهترین برند مارک خوب سال ۱۴۰۲ بیشتر بدانید

  علت بخار زدن پنجره دوجداره

  علت بخار زدن پنجره دوجداره

   

  بخار زدن پنجره دوجداره به علت تفاوت دما بین داخل و خارج اتاق است. این پدیده معمولاً در فصول سرد سال اتفاق می افتد، زیرا دمای داخل اتاق گرمتر از دمای خارج از اتاق است.

  وقتی دمای داخل اتاق گرمتر از دمای خارج از اتاق است، هوای گرم و رطوبت داخل اتاق به سمت پنجره سرازیر می شود. در این حالت، هوا گرم و رطوبت داخل اتاق با برخورد به سطح سرد پنجره خنک می شود و بخار آب در هوا به شکل قطرات آب تبدیل می شود. این قطرات آب سپس روی سطح پنجره جمع می شوند و باعث بخار زدن پنجره می شوند.

   

  عواملی که می توانند این پدیده را تسریع کنند عبارتند از:

   

  ۱. نقص در عایق حرارتی پنجره: اگر عایق حرارتی پنجره دوجداره شما کامل نباشد، دمای داخل اتاق به راحتی می تواند به سطح پنجره منتقل شود و باعث بخار زدن پنجره شود.

  ۲. نفوذ هوا: اگر هوا به طور مستقیم از بیرون به داخل پنجره نفوذ کند، دمای و رطوبت داخل اتاق به سمت پنجره هدایت می شود و باعث بخار زدن پنجره می شود.

  ۳. تهویه نامناسب: در صورتی که تهویه درستی در اتاق وجود نداشته باشد و هوای رطوبتی در اتاق تجمع یابد، احتمال بخار زدن پنجره بیشتر می شود.

   

  برای جلوگیری از بخار زدن پنجره دوجداره، می توانید از روش های زیر استفاده کنید:

   

  ۱. نصب عایق حرارتی قوی: مطمئن شوید که پنجره دوجداره شما دارای عایق حرارتی قوی است و هیچ نقصی در آن وجود ندارد.

  ۲. استفاده از روش های تهویه مناسب: مطمئن شوید که در اتاق تهویه صحیحی وجود دارد تا رطوبت داخل اتاق کاهش یابد و احتمال بخار زدن پنجره کاهش یابد.

  ۳. استفاده از روش های جلوگیری از نفوذ هوا: مطمئن شوید که هیچ نقصی در پنجره وجود ندارد که بتواند هوا را به طور مستقیم وارد اتاق کند.

  اگر با این تدابیر هنوز هم با مشکل بخار زدن پنجره دوجداره مواجه هستید، بهتر است با یک کارشناس مشاوره کنید تا مشکل را تشخیص دهد و راه حل مناسب را پیشنهاد دهد.

   

  درباره راه‌هایی برای از بین بردن بخار شیشه‌های دوجداره بیشتر بدانید

  چرا پنجره دوجداره من بخار یا عرق می زند؟ (و چگونه باید این را تعمیر کنیم)

  ممکن است تعجب کنید که چرا پنجره های دوجداره شما بخار می زند و حتی ممکن است نگران باشید که مشکلی در شیشه دوجداره شما وجود دارد.

   ما در مورد عوامل مختلف بخار شیشه دوجداره و اینکه چرا در بیشتر موارد نیازی به نگرانی نیست بحث می کنیم.

  اما قبل از اینکه ادامه دهیم، لازم است شما برای یک ثانیه مطالعه را متوقف کنید و به شیشه دوجداره خود نگاهی بیندازید تا ببینید آیا پنجره دچار یکی از شرایط زیر است یا خیر:

   

  • پنجره از بیرون بخار زده بود
  • پنجره در داخل بخار می زند
  • بخار بین دو شیشه ایجاد می شود

   

  هنگامی که تشخیص دادید که در حال حاضر کدام یک را تجربه می کنید، اکنون می توانیم به شما کمک کنیم تا مشکل را تشخیص داده و راه هایی برای رفع آن پیشنهاد کنیم.

   

  پنجره از بیرون بخار زده بود

   

  رایج ترین سؤال در لیست و آسان ترین سؤال برای پاسخ.

  اگر بخار شیشه دوجداره را از بیرون شیشه دوجداره خود تجربه می کنید، این یک شاخص کلیدی است که نشان می دهد شیشه دوجداره شما کاملاً خوب عمل می کند و بازده انرژی بالایی دارد.

  چرا؟

  زیرا گرمای داخل خانه را حفظ می کند و در عین حال هوای سرد پنجره بیرون را منحرف می کند. و با انجام این کار، تراکم ایجاد می کند اما به این معنی است که شیشه دوجداره شما همانطور که باید کار می کند.

   

  پنجره در داخل بخار می زند

   

  اگر در داخل پنجره های خود تراکم و رطوبت را تجربه می کنید، این دوباره به این معنی نیست که مشکلی در شیشه دوجداره شما وجود دارد، بلکه فقط به این معنی است که تهویه ضعیف در سراسر خانه وجود دارد.

  اگر لباس‌ها را از داخل خشک می‌کنید یا دوش یا حمام گرفته‌اید، ممکن است متوجه شوید که پنجره‌هایتان بخار زده است. 

  نکته ساده در اینجا این است که یک پنجره را کمی باز کنید یا یک فن استخراج کننده را روشن کنید تا جریان هوا در خانه افزایش یابد و هوای گرم خارج شود، بنابراین تراکم و تجمع رطوبت در خانه به حداقل می رسد.

   

  بخار بین دو شیشه ایجاد می شود

   

  اگر بخار بین دو صفحه شیشه ای مشاهده کردید، این یک شاخص کلیدی است که ممکن است شیشه دوجداره شما آنطور که باید کار نکند و این باعث نگرانی است.

  با این حال، با تماس با درب و پنجره تکویندوز، ما برای ارزیابی وضعیت و تعمیر یا تعویض شیشه دوجداره شما آماده خواهیم آمد.

  ممکن است درزگیر پنجره خراب شده باشد و هوای سرد از شیشه اول عبور کند و در شیشه دوم متوقف شود، که در واقع به این معنی است که شما پنجره های تک جداره دارید.

  بنابراین بهتر است این موضوع را در اسرع وقت توسط متخصصان شیشه دوجداره مشاهده و رفع کنید.

   

  چگونه تکویندوز می تواند کمکتان کند؟

   

  در بیشتر موارد، اگر در خانه خود تجمع بخار را تجربه می کنید، احتمالاً نیازی به نگرانی نیست زیرا ممکن است این مشکل به این دلیل باشد که شیشه دوجداره شما به خوبی کار می کند، یا اینکه فقط باید جریان هوا را در خانه افزایش دهید. .

  اما اگر در حال یافتن بخار بین شیشه های دوجداره خود هستید، این موضوع جای نگرانی دارد.

  امروز با ما تماس بگیرید ،ما می توانیم بهترین توصیه را در مورد کارهای بعدی انجام دهیم. ممکن است لازم باشد قبل از انجام هر گونه تعدیل، قراری با ما ترتیب دهید تا به خانه بیاییم وببینیم مشکل چیست.

  اما هنگامی که مطمئن شدیم مشکل چیست، می‌توانیم کمکی ارائه دهیم و پیشنهاد کنیم که چه کاری باید انجام شود.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  علت بخار زدن پنجره دوجداره چیست؟
  محمد غلام نژاد

  محمد غلام نژاد

  محمد غلام نژاد هستم سی و سه سالمه،سالهاست که در صنف درب و پنجره هستم به خاطر علاقه زیادی که از بچگی به کامپیوتر و طراحی داشتم،این سایتو طراحی کردم تا بتونم با انتشار مطالب کاربردی صنف درب و پنجره رسالت خودمو انجام بدم و کمکی هر چند کم به هموطنانم بکنم
  ارسال نظر

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.