لوگو تکویندوز
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

انواع پنجره دوجداره کدامند؟

فهرست مطالب

 • انواع پنجره دوجداره کدامند؟

  با وجود چنین مجموعه گیج‌کننده‌ای از انواع پنجره‌های دوجداره، درها، و همچنین پروفیل و رنگ ها، تشخیص اینکه کدام یک را انتخاب کنید مشکل است.

  از لولایی گرفته تا پنجره‌های کشویی و پنجره های فرانسوی و …، تفاوت‌های کلیدی بین آن‌ها را توضیح می‌دهیم تا به شما کمک کند بهترین پنجره دوجداره را برای خود انتخاب کنید.

  درب و پنجره ها را میتوان از نظرهای مختلفی به دسته بندی های مختلفی تقسیم کرد:

   

  ۱.انواع پنجره دوجداره از نظر سیستم های باز شو:

   

  دراین دسته بندی درب و پنجره های دوجداره به دو نوع لولایی و کشویی تقسیم میشوند

  در سیستم های لولایی بسیاری از برندها و سری ها هستند که سری ۶۰ و ۷۰ پر مصرف ترین هاست،پنجره بدون بازشو یا فیکس یا ثابت،پنجره تک حالته،پنجره دوحالته،پنجره فولکس واگنی،پنجره هواکش یا سرویسی و … وجود دارد

  در سیستم های کشویی یا ریلی دو  نوع جفت ریل  و تکریل یا مونوریل وجود دارد،که هر کدام از این سیستم ها دارای سری های مختلفی است و در سیستم کشویی جفت ریل آلومینیومی و upvc سری ۶۰ و در تکریل یا مونوریل در آلومینیوم ترمال بریک سری ۷۷ و ۱۱۵ و در upvc سری w260 وین تک پر مصرف ترین و معروف ترین هاست

   

  ۲.انواع پنجره دوجداره از نظر پروفیل مصرفی:

   

  در این دسته بندی درب و پنجره های دوجداره بر اساس پروفیل مصرفی به دسته های مختلفی تقسیم می شوند

  • انواع درب و پنجره دوجداره UPVC
  • انواع درب و پنجره دوجداره آلومینیومی
  • انواع درب و پنجره دوجداره آلومینیومی ترمال بریک

  و انواع دیگری از پنجره های دوجداره با پروفیل های مختلف که در ادامه مقاله برایتان معرفی کردیم،اما این پروفیل ها در کشور ما برای ساخت پنجره دوجداره

  مصرفی نداشته یا دیگر مصرف نمی شود

   

  ۳.انوع پنجره دوجداره از نظر نوع شیشه:

   

  در این دسته بندی درب و پنجره های دوجداره بر اساس نوع ،رنگ و ضخامت شیشه دسته بندی میشود

  • انوع پنجره با شیشه ساده
  • انوع پنجره با شیشه رنگی
  • انواع پنجره با شیشه سکوریت
  • انواع پنجره با شیشه مشجر یا مات
  • انواع پنجره با شیشه رفلکس
  • انواع پنجره با شیشه با ضخامت های مختلف ۴،۶ میل
  • انواع پنجره با شیشه تزینی یا دکوراتیو
  •  

  ۴.انوع پنجره دوجداره از نظر شکل ظاهری:

   

  در این دسته بندی درب و پنجره های دوجداره با توجه به شکل ظاهریشان دسته بندی میشوند،پنجره های مربع و مستطیل شکل های رایج هستند

  پنجره های دوجداره هلالی،خم،قوس دار،دایره،نیم دایره،مسجدی،ویترینی یا کمانی و بسیاری از اشکال پنجره دوجداره دیگر در این دسته بندی قرار می گیرد

   

  ۵.انواع پنجره دوجداره با مدل های مختلف:

   

  در این دسته بندی درب و پنجره های دوجداره بر اساس محل قرار گیری در ساختمان یا ابعاد آنها دسته بندی میشوند

  • انواع مدل پنجره دوجداره بزرگ
  • انواع مدل پنجره دوجداره حال یا پذیرایی
  • انواع مدل پنجره دوجداره اتاق خواب
  • انواع مدل پنجره دوجداره آشپزخانه
  • انواع مدل پنجره دوجداره ویلایی

   

  ۶.انواع پنجره دوجداره با برند های مختلف:

   

  در این دسته بندی درب و پنجره های دوجداره از نظر برند دسته بندی میشوند و با نام برندهای خود شناخته میشوند

  در دسته بندی برندهای درب و پنجره دوجداره  یو پی وی سی UPVC ، تعداد زیادی از برندها وجود دارد که معروف ترین آنها ویستابست،وین تک و هافمن است و در دسته بندی برندهای درب و پنجره دوجداره آلومینیومی و ترمال بریک آکپا و آکرول جزء معروف ها هستند

   

  زمانی که انواع پنجره دوجداره مرور می کنید، توصیه می شود از چند شرکت پنجره دوجداره درخواست کنید که به خانه شما بیایند تا به شما مشاوره بدهند، آنها انواع محصولات موجود را بیان می کنند و هزینه آن را مشخص می کنند.

  با بررسی های پنجره دوجداره  متوجه می شوید کدام شرکت  بالاترین و کمترین رتبه را داشته اند.

  انواع پنجره دوجداره کدامند؟

  چه نوع پنجره دوجداره برای خانه من مناسب است؟

  این بستگی به سبک ملک شما، آنچه می خواهید به دست آورید، اینکه آیا فرزند دارید و بودجه شما بستگی دارد.

  معمولاً پنجره‌های لولایی مقرون به صرفه‌ترین گزینه هستند. آنها محبوب ترین طرح های پنجره یو پی وی سی هستند و به شما امکان می دهند تمام مزایای پنجره دوجداره را بدون کاهش بودجه به شما ارائه دهند.

  با این حال، اگر خانواده دارید و نگران دسترسی کودکان یا حیوانات خانگی به پنجره ها هستید، پنجره دوجداره دوحالته می تواند گزینه عالی باشد. برای نماهای پانوراما، پنجره های ثابت و کشویی گزینه های برنده هستند.

  گالری ما انواع پنجره های دوجداره و مواد را نشان می دهد. برای مشاهده اطلاعات بیشتر در مورد هرکدام به پایین صفحه مراجعه کنید.
   
  معرفی انواع سبک پنجره دوجداره
   

  انواع سبک پنجره دوجداره

   

  به طور کلی پنجره های دوجداره به دو سبک لولایی و کشویی قابل اجرا هستند

   

  پنجره های دو جداره لولایی

   

  پنجره‌های لولایی با یک یا چند لولا به قاب وصل می‌شوند و معمولاً به آن‌ها اجازه می‌دهند به طرفین باز شوند. در عوض می‌توان آنها را در بالا یا پایین لولا کرد و باعث شد که پنجره‌های «دوحالته» شوند – در زیر می‌توان درباره این نوع پنجره‌ها بیشتر بدانید.

  معمولاً به سمت داخل باز می شوند که به طور کلی تمیز کردن آنها را آسان می کند. آنها به وسیله “میله های فلزی” باز نگه داشته می شوند – میله های فلزی کوچکی که با حرکت قیچی باز و بسته می شوند. 

  پنجره‌های لولایی از جنس یو پی وی سی هستند، اما می‌توان از آلومینیوم و پروفیل دیگر ساخته شود – برای جزئیات بیشتر در پروفیل و اجزای پنجره دوجداره، در زیر بخوانید. بسیاری از شرکت ها نیز گزینه های رنگی را ارائه می دهند.

   

  پنجره های دوجداره کشویی یا ریلی

   

  پنجره های کشویی یا ریلی معمولاً با حرکت کردن یک بازشو و بازشو آن به چپ یا راست باز می شوند. شما می توانید یا داشته باشید:

  • پنجره های کشویی دو لنگه یک لنگه ثابت – جایی که فقط یک بازشو حرکت می کند، معمولاً چپ یا راست، در حالی که دیگری ثابت است
  • پنجره های دو لنگه متحرک – این بدین معناست که هر دو بازشو را می توان حرکت داد، یکی به چپ و دیگری راست.
  •  

  درباره پنجره کشویی بهتر است یا لولایی؟ بیشتر بدانید

   

  پنچره دوجداره با چه پروفیل هایی ساخته میشود؟

   

  پنجره دوجداره یکی از انواع پنجره‌های مورد استفاده در ساختمان‌ها است که از دو لایه شیشه یا مواد دیگر تشکیل شده است. این نوع پنجره به دلیل خواص عایق حرارتی و صوتی بالای خود، می‌تواند بهبودی قابل توجهی در کارایی انرژی ساختمان داشته باشد.

  در اینجا، به بررسی انواع پنجره دوجداره و ویژگی‌های آن‌ها پرداخته خواهد شد.

  انواع پنجره دوجداره پنجره دوجداره UPVC

  ۱.پنجره دوجداره UPVC

   

  یکی از انواع پنجره دوجداره، پنجره دوجداره با پروفیل UPVC است. UPVC یک نوع پلاستیک سخت است که در ساختمان‌ها به عنوان جایگزینی برای چوب استفاده می‌شود. پنجره‌های دوجداره با روکش UPVC دارای ویژگی‌هایی مانند مقاومت در برابر آب، حرارت، آفتاب و رطوبت هستند. این نوع پنجره‌ها همچنین دارای عمر طولانی و نیاز کمتری به نگهداری و تعمیرات هستند.

  PVC و پنجره UPVC پلیمرهایی هستند که در فرمول شیمیایی با همدیگر متفاوتند.PVC ها نسبت به UPVCها مواد سخت تری هستند و تحمل دمای کمتری دارند.در صنعت دروپنجره سازی از این پلیمرها برای ساخت قاب پنجره ها استفاده می شود. از جمله ویژگی های پنجره های UPVC می توان موارد زیر را نام برد:
  به آسانی قابل شستشو هستند، صرفه جویی در مصرف انرژی: پروفیل های یو پی وی سی از هدر رفتن ۳۰ درصد انرژی در درون ساختمان از طریق پنجره ها جلوگیری می شود، تنوع رنگ و عدم نیاز به رنگ آمیزی، عایق صدا (همراه شیشه های دو جداره یا چند جداره)،

  عایق دما، عایق در مقابل الکتریسیته، ضد اشتعال و حریق بوده و باعث تشدید آتش سوزی نمی شود.

   

  ۲.پنجره دوجداره آلومینیومی

   

  پنجره دوجداره با پروفیل آلومینیوم نیز یکی دیگر از انواع پنجره‌های دوجداره است. آلومینیوم یک فلز سبک است که در ساختمان‌ها به عنوان جایگزینی برای چوب و UPVC استفاده می‌شود. پنجره‌های دوجداره با پروفیل آلومینیوم دارای ویژگی‌هایی مانند مقاومت در برابر خوردگی، حرارت و آب هستند. این نوع پنجره‌ها همچنین قابلیت ایجاد طرح‌ها و رنگ‌های متنوعی را دارا هستند.

  پنجره آلومینیومی دارای عمر بیشتری نسبت به چوب بوده و همچنین سبک تر و نازکتر است.حمل و نصب ساده تری نیز دارد.

  هرچند می توان شیشه این پنجره ها را دوجداره ساخت،اما از آنجا که بدنه قاب این نوع پنجره ها عایق نبوده و در نتیجه گرما را هدر می دهد

  و سرما را به فضای داخلی راه داده و عرق می کند، عملا خواص کامل پنجره های دوجداره را ندارند.آلومینیم یک فلز بوده و در مقابل خوردگی و زنگ زدگی آسیب پذیر است و به مرور زمان آسیب پذیرتر می شود.تورفتگی و خراش خوردگی آلومینیم قابل تعمیر نبوده و باید کلا تعویض گردد.

  گوشه های درب ها و پنجره های آلومینیمی به صورت مکانیکی به یکدیگر متصل می شوند

  که باعث آسیب پذیری آن در برابر تغییر شکل خواهد بود

   

  ۳.پنجره دوجداره چوبی

   

  پنجره دوجداره با پروفیل چوب یکی دیگر از انواع پنجره‌های دوجداره است که در آن از چوب به عنوان جزء اصلی استفاده می‌شود.

  چوب یک ماده طبیعی است که به دلیل ویژگی‌های زیبایی و عایق حرارتی خود، در ساختمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. پنجره‌های دوجداره با پروفیل چوب دارای ویژگی‌هایی مانند ظاهر زیبا، عایق حرارتی خوب و مقاومت در برابر تغییرات آب و هوایی هستند. این نوع پنجره‌ها همچنین قابلیت بازسازی و تعمیر را دارا هستند.

  چوب به عنوان نخستین ماده اولیه ای که بشر برای ساخت درب و پنجره مورد استفاده قرار داده است به سبب زیبایی و اصالت منحصر به فرد خود همواره جایگاه خود را در این صنعت حفظ کرده است. از زمان تولید پنجره های اولیه تا کنون تکنولوژی فرآوری و کاربرد چوب همیشه در حال رشد بوده است.

  ویژگی های پنجره های تمام چوب فرآوری شده تا به حدی پیشرفت داشته که می توان موارد زیر را در این باره نام برد قابلیت ساخت به صورت دو جداره، زیبایی، طول عمر بالا، عایق حرارت – جلوگیری از اتلاف انرژی، عایق صوتعایق در برابر عبور ذرات گرد و غبار و آلودگی هوا،عایق در برابر نفوذ آب، بی نیاز از رنگ، قابل شستشومقاوم در برابر نور آفتاب و حرارت، نصب و تعویض آسان، قابل استفاده در انواع شرایط آب و هوایی

  ۴.پنجره دوجداره آلوپلاستیک

   

  پنجره دوجداره با پروفیل آلوپلاستیک نیز یکی دیگر از انواع پنجره‌های دوجداره است. آلوپلاستیک یک ماده مرکب است که از ترکیبی از آلومینیوم و پلاستیک ساخته شده است. پنجره‌های دوجداره با پروفیل آلوپلاستیک دارای ویژگی‌هایی مانند مقاومت در برابر خوردگی، حرارت و آب هستند. این نوع پنجره‌ها همچنین قابلیت ایجاد طرح‌ها و رنگ‌های متنوعی را دارا هستند.

  انواع پنجره دوجداره_پنجره دوجداره pvc

  ۵.پنجره دوجداره پی وی سی

   

  پنجره دوجداره با روکش PVC نیز یکی دیگر از انواع پنجره‌های دوجداره است که در آن از PVC به عنوان جزء اصلی استفاده می‌شود. PVC یک نوع پلاستیک است که به دلیل ویژگی‌های ضد آب، حرارت و خوردگی، در ساختمان‌ها استفاده می‌شود. پنجره‌های دوجداره با روکش PVC دارای ویژگی‌هایی مانند مقاومت در برابر آب، حرارت، آفتاب و رطوبت هستند. این نوع پنجره‌ها همچنین دارای عمر طولانی و نیاز کمتری به نگهداری و تعمیرات هستند.

  پنجره های pvcاز نظر شکل ظاهری شبیه به پنجره های upvcهستند اما این پروفیل ها ازاولین فن آوری های پلیمری هستند و مقاومت و استحکام کمتری نسیت به upvc دارند و مهم ترین موضوع اینکه pvcها به زودی زرد میشوند و به خاطر تمامی این مساعل دیگر تولید نمی شوند،

  اگر بخواید نمونه های زیادی از این پنجره ها را بیابید،فکر میکنم بیشترین تیراژ مصرفی در ساختمان های نواب تهران باشد

  ۶.پنجره دوجداره آهنی

   

  پنجره های آهنی نیز به صورت دوجداره قابل ساخت می باشند. حسن آنها قیمت مناسب تر، قابل ترمیم بودن (مثلا در صورت شکستگی لولاها) و رنگ پذیری مناسب می باشد.اما همان مشکلات عایقی پنجره های آلومینیومی را داراست.

  به علاوه درزگیری آن نیز معمولا به درستی قابل انجام نبوده و در هنگام بارندگی باعث نفوذ آب از اطراف به داخل پنجره می شود.

  زنگ زدگی به مرور زمان از دیگر مشکلات این نوع پنجره ها می باشد

  انواع پنجره دوجداره _پنجره دوجداره آهنی

  ۷.پنجره دوجداره آلوم چوب

   

  دروپنجره های با پروفیل مصرفی آلومینیوم و چوب ،همونطور که از اسمشون مشخصه پروفیلشون از ترکیب دو پروفیل آلومنیوم و چوب درست شدن

  به این صورت که پروفیل های چوبی در مرکز به عنوان ستون هایاصلی و پروفیل های آلومنیومی نما و ظاهر آنها رو پوشش میدن

  انواع پنجره دوجداره_پنجره دوجداره کامپوزیتی

  ۸.پنجره دوجداره کامپوزیتی

   

  در مقایسه با دیگر مصالح ساختمانی کامپوزیت ها که محصول فرآیندهای شیمیایی هستند، انتخاب های نو و تازه ای خواهند بود. ساخت پروفیل دروپنجره ها نیز از پیشرفت تکنولوژی در این عرصه بی بهره نمانده است. در اینجا به نمونه ای از این مصالح ترکیبی شمیای اشاره خواهیم کرد.

  امروزه این کامپوزیت ها با روکش چوب نیز در بازار ارائه می شوند کامپوزیت های پلیمری یا فایبرگلاس یکی از انواع مصالحی است که برای ساخت پنجره ها نیز از آن استفاده می شود.

  فایبر گلاس، کامپوزیتی از الیاف شیشه با مواد پلیمری است که از پشم شیشه به عنوان ماده تقویت کننده

  و از مواد پلیمری به عنوان مواد زمینه استفاده می‌شود.

  ۹.درب و پنجره دوجداره ترمال بریک

   

  درو پنجره ترمال بریک با پروفیل مصرفی ترمالبریک ،پروفیل هایی که از ترکیب دو قطعه پروفیل آلومنیومی با دو قطعه پروفیل پلی آمیددرست میشن

  به این صورت که پروفیل های آلومنیومی یکی در قسمت بیرون و دیگری در قسمت داخل و پروفیل های پلی آمیدی در وسط به یکدیگر زیپ شدن ساخته میشن

  این دروپنجره ها از بروزترین و لوکس ترین دروپنجره ها هستن

  انواع پنجره دوجداره بر اساس نوع شیشه

  انواع پنجره دوجداره بر اساس شیشه

   

  انواع مدل پنجره دوجداره بر اساس شیشه شامل موارد زیر می‌شود:

   

  ۱. پنجره دوجداره با شیشه ساده: در این نوع پنجره، شیشه‌های داخلی و خارجی به هم متصل شده و یک فضای هوا یا گاز بین آنها قرار می‌گیرد. این نوع پنجره در کاهش انتقال حرارت و صدا موثر است.

  ۲. پنجره دوجداره با شیشه لمینیت: در این نوع پنجره، شیشه‌های داخلی و خارجی از قبل به هم لمینیت شده‌اند و یک فضای هوا یا گاز بین آنها قرار می‌گیرد. این نوع پنجره دارای خواص ایمنی بیشتری نسبت به پنجره‌های معمولی است و قابلیت مقاومت در برابر ضربه و شکستن را دارد.

  ۳. پنجره دوجداره با شیشه تک: در این نوع پنجره، شیشه‌های داخلی و خارجی به صورت جداگانه در پنجره قرار می‌گیرند و فضای هوا یا گاز بین آنها قرار نمی‌گیرد. این نوع پنجره عملکرد حرارتی و صوتی ضعیف‌تری نسبت به دو نوع قبلی دارد، اما هزینه کمتری دارد و معمولاً در ساختمان‌های اقتصادی استفاده می‌شود.

  ۴. پنجره دوجداره با شیشه رفلکس: در این نوع پنجره، شیشه‌های داخلی و خارجی دارای پوشش ضد آفتاب هستند که از تابش مستقیم خورشید جلوگیری می‌کند. این نوع پنجره در مناطقی با آفتاب‌پرستی بالا و نیاز به کاهش تابش حرارتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  ۵.پنجره دوجداره با شیشه سکوریت:این نوع پنجره دارای شیشه های نشکن است

  ۶.پنجره دوجداره با شیشه رنگی: این پنجره دارای شیشه های رنگی است و با رنگ های مختلف موجود میباشد

  ۷.پنجره دوجداره با شیشه دکوراتیو:این پنجره دارای شیشه هایی زیبا و تزیین شده می باشد و شیشه های دکوراتیو دارای انواع مختلفی است

  مزایای استفاده از پنجره دوجداره شامل کاهش هزینه‌های انرژی، کاهش نویز خارجی، ایجاد راحتی حرارتی در داخل ساختمان و افزایش ایمنی در برابر شکستن است. همچنین، این نوع پنجره قابلیت سازگاری با سیستم‌های گرمایش و سرمایش را دارد و باعث بهبود عملکرد آنها می‌شود.

  معرفی انواع مدل پنجره دوجداره

  معرفی انواع مدل پنجره دوجداره

   

  ۱.مدل پنجره دوجداره پذیرایی

   

  پنجره پذیرایی یا همچنین پنجره بازشو (Casement Window) یک نوع پنجره است که به صورت افقی باز می‌شود و بر روی لولاهای جانبی قرار دارد. این نوع پنجره معمولاً از جنس چوب، پی وی سی (PVC) یا آلومینیوم ساخته می‌شود.

  مزایای استفاده از پنجره پذیرایی عبارتند از:

  ۱- تهویه هوا: با باز شدن پنجره، هوای تازه و خنکی وارد اتاق می‌شود و هوای داخلی قدیمی و گرم را خارج می‌کند.

  ۲- نورپذیری: پنجره پذیرایی بازشو به میزان بیشتری نور طبیعی را به اتاق وارد می‌کند.

  ۳- دسترسی آسان: با باز شدن کامل پنجره، دسترسی به بیرون از ساختمان راحت‌تر می‌شود.

  ۴- ایمنی: پنجره پذیرایی بازشو به دلیل طراحی خاص خود، می‌تواند به عنوان یک راه خروج اضطراری در مواقع بحرانی مورد استفاده قرار گیرد.

  ۵- طراحی زیبا: این نوع پنجره دارای طراحی ساده و شیکی است که به ظاهر کلی ساختمان زیبایی می‌بخشد.

  به علاوه، پنجره پذیرایی معمولاً دارای ویژگی‌هایی مانند عایق حرارتی و عایق صوتی می‌باشد که باعث بهبود کیفیت زندگی در داخل ساختمان می‌شود. همچنین، این نوع پنجره قابلیت نصب شیشه دو جداره را نیز دارد که باعث افزایش عایق حرارتی و صوتی آن می‌شود.

  در نهایت، هزینه نصب و تعمیر پنجره پذیرایی ممکن است نسبت به برخی از نوع های دیگر پنجره ها بیشتر باشد، اما مزایای آن در مورد تهویه، نورپذیری و ایمنی آن را ارزشمند می‌کند.

   

  ۲.مدل پنجره دوجداره اتاق خواب

   

  پنجره اتاق خواب یک نوع پنجره است که به طور خاص برای اتاق خواب طراحی شده است. این نوع پنجره می‌تواند باعث بهبود سطح راحتی و کیفیت خواب شما شود.

  پنجره اتاق خواب معمولاً دارای ویژگی‌های زیر است:

  ۱. عایق حرارتی: این نوع پنجره معمولاً دارای سیستم عایق حرارتی است که می‌تواند در کاهش تلفات حرارتی و حفظ دمای مناسب در اتاق خواب کمک کند. این عایق حرارتی می‌تواند در بهبود کیفیت خواب شما تأثیر بسزایی داشته باشد.

  ۲. عایق صوتی: پنجره اتاق خواب معمولاً دارای سیستم عایق صوتی است که می‌تواند کاهش نویزهای خارجی مانند صدای خیابان یا صدای ماشین‌ها را به حداقل برساند. این ویژگی می‌تواند در ایجاد یک محیط آرام و پر راحتی برای خواب شما موثر باشد.

  ۳. محافظت در برابر نور: پنجره اتاق خواب معمولاً دارای سیستم محافظت در برابر نور خورشید است که می‌تواند در کاهش ورود نور خارجی به اتاق خواب کمک کند. این ویژگی می‌تواند در بهبود کیفیت خواب شما تأثیر بسزایی داشته باشد و از بیدار شدن زودرس صبح‌ها جلوگیری کند.

  ۴. قابلیت تهویه هوا: پنجره اتاق خواب باید قابلیت تهویه هوا را نیز داشته باشد تا بتواند هوای تازه را به اتاق خواب شما وارد کند و همچنین هوای آلوده و متراکم را خارج کند. این ویژگی می‌تواند در بهبود کیفیت هوای داخل اتاق خواب و تأثیر مثبتی در خواب شما داشته باشد.

  ۵. امکان استفاده از پنجره‌های متحرک: برخی از پنجره‌های اتاق خواب دارای سیستم متحرک هستند که به شما امکان می‌دهد آن‌ها را باز و بسته کنید. این ویژگی می‌تواند امکان دسترسی به هوای طبیعی و نور خورشید را فراهم کند و در بهبود مزاج و احساس عمومی شما تأثیر بسزایی داشته باشد.

  در نهایت، پنجره اتاق خواب نه تنها می‌تواند در بهبود کیفیت خواب شما موثر باشد، بلکه همچنین می‌تواند به زیبایی و دکوراسیون اتاق خواب شما نیز کمک کند. بنابراین، در انتخاب پنجره اتاق خواب مناسب باید به این نکته‌ها نیز توجه کنید.

   

   

  معرفی مدل پنجره دوجداره پذیرایی اتاق خواب بزرگ ویلایی و ...

  ۳.مدل پنجره دوجداره بزرگ

   

  پنجره بزرگ به عنوان یک قسمت از ساختار یک ساختمان یا خانه استفاده می شود و در واقع یک بازوی بزرگ است که به داخل ساختمان یا خانه باز شده و به منظور ورود نور و هوا به داخل فضا استفاده می شود.

  این نوع پنجره معمولاً در فضاهای بزرگ و باز قرار می گیرد و می تواند به عنوان یک راه حل طراحی زیبا و عملکردی برای محیط های داخلی و خارجی استفاده شود.

  پنجره بزرگ معمولاً از جنس شیشه ساخته می شود و دارای چارچوبی است که به دیوار یا ساختمان متصل می شود. این چارچوب می تواند از جنس چوب، فلز یا PVC باشد و به منظور ایجاد استحکام و ثبات بیشتر بر روی دیوار نصب می شود.

  با توجه به ابعاد بزرگ پنجره، معمولاً نیاز به سیستم های باز و بسته کردن خاصی دارد. برخی از این سیستم ها شامل ریل های لغزنده، چرخشی یا بازوهای هیدرولیکی هستند که به کاربر امکان می دهند پنجره را به راحتی باز و بسته کنند.

  از مزایای استفاده از پنجره بزرگ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  ۱- ورود نور طبیعی: با داشتن پنجره بزرگ، نور طبیعی به بهترین شکل ممکن وارد فضا می شود و این منجر به صرفه جویی در مصرف برق برای روشنایی می شود.

  ۲- ایجاد اتصال با فضای خارجی: پنجره بزرگ به کاربر امکان می دهد تا ارتباط بیشتری با محیط خارجی داشته باشد و از منظر دید چشمی به طبیعت و مناظر زیبا لذت ببرد.

  ۳- افزایش ارزش ظاهری فضا: پنجره بزرگ باعث افزایش ظاهری و زیبایی فضا می شود و می تواند به عنوان یک عنصر طراحی مهم در نمای ساختمان استفاده شود.

  ۴- تهویه هوا: با داشتن پنجره بزرگ، امکان تهویه هوا و تهویه طبیعی فضا فراهم می شود و این منجر به بهبود کیفیت هوا و احساس راحتی در فضا می شود.

  به طور کلی، پنجره بزرگ یک عنصر طراحی مهم است که علاوه بر ظاهر زیبا، ارزش عملکردی و کاربردی خاصی نیز دارد. این نوع پنجره می تواند به عنوان یک عنصر تزئینی و عملکردی در دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان ها استفاده شود.

   

  درباره ۶ دلیل انتخاب پنجره دوجداره بزرگ + مزایا و معایب بیشتر بدانید

  پنجره دوجداره با چه پروفیل هایی ساخته می شود؟

  ۴.مدل پنجره دوجداره ویلایی

   

   

  پنجره ویلایی یک نوع پنجره است که در ویلاها و ساختمان‌های لوکس استفاده می‌شود. این نوع پنجره‌ها اغلب در طراحی و ساختمان‌دهی به ویلای‌ها و خانه‌های مدرن و لوکس توسط معماران مورد استفاده قرار می‌گیرند.

  ویژگی‌ها و توضیحات مربوط به پنجره ویلایی عبارتند از:

  ۱. جنس ساخت: پنجره ویلایی معمولاً از جنس PVC (پلی وینیل کلراید) ساخته می‌شود. این جنس مقاومت بالا در برابر آب، رطوبت، حرارت و سایر عوامل آب و هوایی دارد و باعث می‌شود تا پنجره‌ها به مدت طولانی بدون نیاز به تعمیرات و نگهداری مداوم قابل استفاده باشند.

  ۲. طراحی و شکل: پنجره ویلایی به طور معمول دارای طرح‌ها و شکل‌های خاصی است که به زیبایی و جلوه ویلا اضافه می‌کند. این پنجره‌ها می‌توانند از جنس شیشه و یا شیشه‌های دوجداره باشند و در برخی موارد می‌توانند با الگوها و رنگ‌های متنوعی تزئین شوند.

  ۳. عملکرد و ویژگی‌ها: پنجره ویلایی دارای ویژگی‌هایی است که بهره‌برداری و استفاده از آن را آسان می‌کند. برخی از این ویژگی‌ها عبارتند از: قابلیت باز و بسته شدن آسان، قابلیت تنظیم شدت نور و هوا، عایق حرارتی و صوتی بالا، مقاومت در برابر ورود حشرات و گرد و غبار، وجود سیستم‌های ایمنی مانند قفل‌های امنیتی و ضد سرقت.

  ۴. اندازه و ابعاد: پنجره ویلایی معمولاً در ابعاد بزرگتر از پنجره‌های معمولی ساخته می‌شود. این ابعاد بزرگتر به ویلایا و ساختمان‌های لوکس ظاهری جذاب و شیک می‌بخشد و اجازه می‌دهد تا نور طبیعی بیشتری وارد فضا شود.

  ۵. نصب و نگهداری: پنجره ویلایی به دلیل جنس ساخت و ویژگی‌های خاص خود نیاز به نگهداری و تعمیرات کمتری دارد. این پنجره‌ها معمولاً به وسیله تیم‌های حرفه‌ای نصب می‌شوند و پس از نصب نیاز به تعمیرات و نگهداری مداوم ندارند.

  به طور کلی، پنجره ویلایی یک انتخاب عالی برای ویلاها و ساختمان‌های لوکس است که زیبایی، عملکرد و کیفیت را با یکدیگر ترکیب می‌کند. این پنجره‌ها به طور گسترده در ساختمان‌های مدرن و لوکس استفاده می‌شوند و به آن‌ها جلوه و شکوه ویژه‌ای می‌بخشند.

   

  به طور خلاصه: درک انواع پنجره های دوجداره

   

  در حال حاضر انواع بسیار خوبی از پنجره های دوجداره موجود است، و هر کدام را که انتخاب کنید، به ملک شما افزوده خواهد شد.

  همه آنها دارای اعتبار یکسانی از کارایی انرژی، کیفیت عایق قوی و امنیت هستند که در خانه های مدرن ضروری است.

  در تکویندوز، همه موارد فوق و موارد دیگر را در اختیار داریم.

  برای محاسبه قیمت انواع پنجره دوجداره رایگان با ما در تماس باشید

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۳ رای
  انواع پنجره دوجداره کدامند؟
  محمد غلام نژاد

  محمد غلام نژاد

  محمد غلام نژاد هستم سی و سه سالمه،سالهاست که در صنف درب و پنجره هستم به خاطر علاقه زیادی که از بچگی به کامپیوتر و طراحی داشتم،این سایتو طراحی کردم تا بتونم با انتشار مطالب کاربردی صنف درب و پنجره رسالت خودمو انجام بدم و کمکی هر چند کم به هموطنانم بکنم
  ارسال نظر

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.